Ця стаття для тих, хто хоче відкрити свій інтернет магазин. У ній обговоримо плюси і мінуси такого виду бізнесу. Що таке інтернет магазин? Як через нього здійснюють покупки і оплачують товар? Кому інтернет магазин принесе додатковий прибуток, а кому краще відмовитися від цієї ідеї?

Інтернет магазин – покупка товарів через інтернет

Коротше кажучи, інтернет магазин – це сайт зі спеціальними функціональними можливостями. Два головні відмінності, які відрізняють інтернет магазин від звичайного сайту – це каталог з категоріями товарів і можливість їх замовлення. Замовлення товару, або перша перевага інтернет магазину

Перше дуже вагома перевага, яким володіє інтернет магазин: не потрібно нікуди їхати, стояти в пробках, витрачати час на дорогу і гроші на паливо, намотувати кілометри по гіпермаркетах у пошуках потрібного товару, стояти в чергах. Людина сидить у своєму комфортному кріслі – вдома чи в офісі – з чашкою чаю, відкриває інтернет магазин і замовляє товар.

В інтернет магазині клієнт має віртуальну корзину, в яку він додає товари і, в результаті, замовляє їх. Клієнт вибирає товар і просто тисне на чарівну кнопочку «купити» – все – товар замовлений! Просто і зручно – чи не так? Після того як клієнт зробив замовлення, він надходить адміністратору інтернет магазин, після чого він його обробляє. У залежності від масштабу, інтернет магазин адміністратором може бути як менеджер з продажу товарів, так і сам власник, безпосередньо. Потім потрібно зв’язатися з клієнтом: зателефонувати і уточнити кожну дрібницю замовлення, надати докладну інформацію про товар, запропонувати аналоги, пояснити де і як отримати товар, запропонувати способи оплати т.д.

 

Доставка товару – як друга перевага інтернет магазину
Ще одна перевага, яку має інтернет магазин – доставка товару додому або в офіс. Коли замовлення прийняте магазином, товар висилається тим способом, який вибрав клієнт. Найзручніший варіант – це доставки товару додому або в офіс, але це частіше стосується столиці і великих обласних центрів. Найчастіше, товар забирається зі складу перевізника, на пошті або в місцевому представництві, яке повинно купити.

Оплата – як третя перевага інтернет магазину

Найчастіше, товар оплачується при отриманні на складі перевізника або на пошті готівкою. Безготівкова оплата передбачає передоплату і підтвердження факту оплати, методом відправки по електронній пошті сканованою квитанції. Також, в інтернет магазинах практикується оплата електронними грошима Web Money т.д. і, звичайно, кредитні карти, інтернет картам, але такі способи використовуються не так часто.

Кому варто відкрити інтернет магазин, кому він принесе прибуток?
Нижче я навів деякі умови і фактори, необхідні для створення успішного та прибуткового інтернет магазину:

Досвід в торгівлі буде значним плюсом в роботі з інтернет магазином
Оформіть підприємця – це буде потрібно для оформлення договорів з перевізниками, поштою і різних банківських операцій.
Попередній досвід роботи з групами товарів, які Ви будете продавати дозволить Вам вести бізнес більш ефективно, особливо, якщо у Вас вже є налагоджені канали постачання товарів.
Наявність автомобіля дозволить Вам бути більш мобільним і швидше вирішувати питання доставки.
Зберіть стартовий капітал, для того, щоб створити інтернет магазин і його розкручувати
Краще, якщо у Вас на початку буде інший основне джерело доходів (бізнес або роботу)
Якщо у вас немає перерахованих факторів, може бути, краще відкласти ідею про свій інтернет магазин до кращих часів.

Пам’ятайте: інтернет магазин це – повноцінний бізнес!
Інтернет магазин, при правильному підході, може з часом стати Вашим основним бізнесом і приносити прибуток, але потрібно розуміти, що інтернет магазин почне приносити гроші не відразу. Це повноцінна робота, бізнес і складається з наступних складових:

Наповнення товаром, а саме: написання описів товару, пошук і публікація фотографій товару і тд.
Обробка замовлень і робота з клієнтами
Доставка замовлень клієнтам клієнтам: для цього потрібно відвозити товар до перевізників, на пошту, в кур’єрські служби і т.д.
Розміщення реклами, розкручування сайту в інтернеті, адже потенційні клієнти просто так на нього не зайдуть.
Отже, бажаючи відкрити свій інтернет магазин, зважте всі «за» і «проти» і вперед до успіху!